semet
15 آذر 1401 - 14:00

درباره ۴قلوهای کرمانشاهی؛ حمایت از فرزندآوری را در عمل نشان دهید

خانواده غلامی از گذشته دارای دو دختر هشت ساله و چهار ساله است و با تولد چهارقلوها در روز گذشته تعداد فرزندان این خانواده به ۶ نفر رسید تا چنگیز غلامی پدر خانواده که با وانت‌بار به دستفروشی می‌پردازد از مسئولان درخواست حمایت داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، پریا غلامی بانوی 22 ساله کرمانشاهی در سومین زایمان خود صاحب چهارقلو شد که این چهارقلوها که هفت ماهه به دنیا آمده‌اند دو دختر و دو پسر هستند و شرایط عمومی مناسبی دارند و خانم غلامی اکنون مادر 6 فرزند است.

در سال‌های اخیر با کاهش روند فرزندآوری در ایران، مسئولان برای حمایت از فرزندآوری و جلوگیری از پیری جمعیت ایران در سال‌های آینده قوانین و طرح‌های متعددی از جمله قانون تعالی خانواده و جوانی جمعیت را در دستور کار قرار داده‌اند تا ضمن حمایت از خانواده‌های ایرانی، برای جوانی جمعیت تلاش کنند.

جدای از وعده‌های متداولی که مسئولان درباره حمایت از فرزندآوری داده‌اند و برخی از‌ آنها مانند وام برای تولد فرزندان دوم به بعد یا اجازه به مادر دارای فرزند دوم برای ثبت نام خارج از قرعه‌کشی خودرو! عملی هم شده است، فرزندآوری هزینه‌ها و دغدغه‌های دیگری هم برای پدر و مادر ایجاد می‌کند که حداقل در مواردی استثنایی و نادر مانند تولد چهارقلوهای کرمانشاهی نیازمند توجه ویژه مسئولان و نهادهای مربوطه حتی خارج از موارد مندرج در قوانین است.

به عنوان مثال درباره تولد چهارقلوهای کرمانشاهی، هزینه‌هایی مثل تهیه شیرخشک و پوشک، تهیه پوشاک، هزینه‌های بیمارستان، بررسی مداوم سلامت آنها توسط پزشک، نیاز به پرستار برای کمک به مادر در ماه‌های ابتدایی و مواردی از این دست، هزینه‌هایی است که در کنار هزینه مربوط به خواهران بزرگتر آنها و همچنین مخارج معمول، به هزینه‌های این خانواده اضافه خواهد شد.

خانواده غلامی از گذشته دارای دو دختر هشت ساله و چهار ساله است و با تولد چهارقلوها در روز گذشته تعداد فرزندان این خانواده به 6 نفر رسید تا چنگیز غلامی پدر خانواده که با وانت‌بار به دستفروشی می‌پردازد از مسئولان درخواست حمایت داشته باشد.

شهبازی متخصص اطفال در این رابطه گفت: این نوزادان حاصل سزارین هستند و دو نوزاد با وزن یک کیلو و 600 گرم، یک نوزاد یک کیلو و 700 گرم و نوزاد دیگر با وزن یک کیلو و 900 گرم متولد شده است و اکنون به بیمارستان حضرت معصومه (س) منتقل شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 899447