semet
09 اسفند 1401 - 18:46

نوروزی متفاوت‌ در اردستان / طرح سفیران گردشگری در مدارس اجرا شود

فرماندار اردستان گفت: تمام تلاش مجموعه دستگاه‌های اجرایی شهرستان اردستان این است که نوروز سال ۱۴۰۲ نوروزی متفاوت برای همه مردم باشد و مردم تفاوت‌های ایجادشده را نسبت به گذشته احساس کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردستان، سید محمد هادی احمدی‌طبا فرماندار اردستان در ستاد تسهیل سفر شهرستان، اظهار داشت: تمام تلاش مجموعه دستگاه‌های اجرایی شهرستان اردستان این است که نوروز سال ۱۴۰۲  نوروزی متفاوت برای همه مردم باشد و مردم تفاوت‌های ایجادشده را نسبت به نوروز ۱۴۰۱ احساس کنند.

وی ضمن تشکر از تلاش‌های دستگاه‌های اجرایی و همچنین برگزاری جلسات متعدد ستاد سفر جهت برنامه‌ریزی و خدمات‌دهی مناسب، افزود: دستگاه‌های اجرایی باید اقدامات مربوط به ستاد سفر را گزارش دهند تا ما نیز بتوانیم پاسخگوی مطالبات مردم باشیم و این یکی از شاخص‌های ارزیابی مدیران خواهد بود و مدیری که بتواند در این ایام به‌خوبی کار کند قطعاً مورد تشویق قرار خواهد گرفت.

احمدی‌طبا خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌هایی که برای نوروز ۱۴۰۲ در شهرستان خواهیم داشت، نوروزگاه اردستان است و محل برگزاری این برنامه نیز باغ پردیس بانوان شهر اردستان خواهد بود همچنین هماهنگی‌های لازم در این خصوص با سازمان‌های مردم‌نهاد و دیگر نهادها انجام می‌شود.

فرماندار اردستان با بیان اینکه تمام برنامه‌ریزی‌های مربوطه در نوروز به‌صورت منسجم از محل نوروزگاه اردستان انجام خواهد شد، ادامه داد: برنامه‌ریزی‌ها انجام‌شده که در محل نمایشگاه‌های نوروزی، فروش صنایع‌دستی، محصولات خانگی و دیگر موارد در حدود ۲۰ غرفه برگزار خواهد شد و همچنین برنامه‌ریزی ستاد اسکان نوروزی مدارس و اقامتگاه‌های بوم‌گردی در این مکان انجام می‌شود.

وی یادآور شد: یکی از موضوعات اصلی ما برنامه‌های فرهنگی و ایجاد شادی برای مردم است که همین برگزاری نمایشگاه یک برنامه فرهنگی است و در کنار آن برنامه‌های دیگر ازجمله شاهنامه‌خوانی و حافظ‌خوانی اجرا می‌شود.

احمدی‌طبا بیان کرد: با توجه به تقارن ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، برنامه‌های فرهنگی و معنوی ازجمله قرائت قرآن‌کریم، دعای ابوحمزه ثمالی و دیگر برنامه‌ها در محل نوروزگاه اردستان و همچنین نقاط مختلف سطح شهر برگزار می‌شود.

فرماندار اردستان با اشاره به عدم شناخت کافی مردم و به‌ویژه جوانان شهرستان نسبت به آثار و ابنیه تاریخی، خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش طرحی را با عنوان سفیران گردشگری راه‌اندازی کند و در همین ایام سعی شود اردوهای یک‌روزه برای دانش‌آموزان متوسطه دوم به‌منظور بازدید از اماکن تاریخی برگزار شود.

وی با بیان اینکه موزه مردم‌شناسی زواره تنها موزه شهرستان است و میراث فرهنگی در جهت برطرف کردن مشکلات این موزه اقدام کند‌، تصریح کرد: یک منزل قدیمی در زواره وجود دارد که به دوران سلجوقی بر میگردد و بیش از ۸۰۰ سال قدمت دارد و بلااستفاده قرارگرفته است، از این رو از شهرداری زواره می‌خواهیم این بنا را مورداستفاده قرار دهد تا به یک فضای درآمدزایی برای شهرداری تبدیل شود.

پایان پیام/۶۳۱۳۵/ش

منبع: فارس
شناسه خبر: 1064132