semet
06 فروردین 1402 - 15:16

روایتی عاشقانه از شوق شهید دوست محمدی برای دیدار رهبر انقلاب/ اولین عیدی است که تنها شده ام

همسر شهید دوست محمدی با بیان روایتی عاشقانه از شوق همسر شهیدش برای دیدار رهبر انقلاب گفت: نوروز امسال، اولین عیدی است که تنها شده ام.

سال ۱۴۰۱ گذشت؛ سالی که اتفاقات تلخ و شیرین بسیاری داشت. اواخر شهریورماه بعد از فوت خانم امینی، جریان ضدانقلاب با همراهی رسانه‌های ضدایرانی فضا را برای بهره‌برداری مناسب دیده و بعضی شهرهای کشورمان را به صحنه آشوب تبدیل کردند. متأسفانه در این آشوب‌ها چندین نفر از مردم عادی و نیروهای پلیس به شهادت رسیدند. یکی از شهدای این آشوب‌ها شهید رسول دوست‌ محمدی بود که در خیابان احمدآباد مشهد و در حال خدمت به عزاداران امام حسین (ع) توسط آشوبگران به شهادت رسید.

پس از گذشت حدود شش ماه از شهادت رسول دوست محمدی، همسر این شهید مدافع امنیت در گفت و گو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: امسال اولین عید نوروزی است که تنها هستم. ما در مشهد، آشنا و اقوام زیادی نداریم و معمولا هرسال برای تعطیلات نوروز و سال تحویل به شاهرود و خانه پدرم می رفتیم.

وی ادامه داد: در طول حدود ده سال زندگی مشترک مان چندین بار برای سال تحویل به حرم امام رضا (ع) آمدیم و بعد از آن به شاهرود و دیدن اقوام و فامیل رفتیم اما عشق و شوق دیدار رهبری باعث می شد که رسول بعد از رساندن من و بچه ها دوباره به مشهد بیاید تا در مراسم سخنرانی نوروزی رهبر انقلاب در حرم مطهر شرکت کند. این شوق دیدار باعث می شد تا همسرم در اولین روز سال حدود ۵۰۰ کیلومتر را برگردد تا مقام معظم رهبری را ببیند.

همسر شهید دوست محمدی گفت: رسول در تمام سال هایی که با هم زندگی می کردیم در مراسمات و سخنرانی های رهبری در مشهد شرکت می کرد تا ایشان را ببیند. گاهی به عنوان بسیجی در برگزاری مراسم کمک می کرد اما من می دانستم این فقط به شوق دیدار است.

وی ادامه داد: امسال برای مراسم سال تحویل در خانه بودیم اما این اولین سالی است که تنها هستم. روز اول را از اقوام و دوستان شهید پذیرایی کردم و دومین روز سال به شاهرود رفتم تا تنها نباشم.

همسر شهید دوست محمدی با اشاره به فعالیت های همسرش گفت: هرموقع نیروی انتظامی در جایی اعلام نیاز می کرد رسول به صورت داوطلبانه برای برقراری نظم و امنیت و کارهای جهادی آماده بود. او از همه تعطیلاتش می گذشت تا به مسافرها و زائران کمک کند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1111086