semet
16 آذر 1401 - 11:34

۹۴ میلی‌متری بارش باران در استان بوشهر ثبت شد

مدیرکل بحران استان بوشهر با اشاره به تداوم بارش باران در استان، گفت: تاکنون ۹۴ میلی‌متر بارش باران در استان بوشهر ثبت شده است.

کوروش دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به استقرار سامانه بارشی در استان، اظهار داشت: بارش باران در 2 روز گذشته در  شهرستان‌های 10گانه تداوم داشته و اکنون شدت بارش باران در سمت جنوب استان بوشهر است.

وی میزان بارش باران در استان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: تا صبح امروز بیشترین بارش باران در شهرستان دشتستان به میزان 94.1 میلی‌متر و پس از آن شهرستان بوشهر 84.8 میلی‌متر بارش باران ثبت شده است.

مدیرکل بحران بحران استان بوشهر میزان بارش باران در خارگ 55.5  میلی‌متر اعلام و اضافه کرد: گناوه در 24 ساعت گذشته بیش از 52.3 میلی‌متر، بهرگان دیلم 50.8 میلی‌متر، اهرم تنگستان 35.5 میلی‌متر، دیلم 18.6 میلی‌متر و دشتی 8 میلی‌متر باران بارید.

دهقان با بیان اینکه تا این لحظه مشکلی در استان بوشهر به سبب بارش باران ثبت نشده است، خاطرنشان کرد: نیروهای امدادی در همه شهرها و روستاهای استان بوشهر در حالت آماده باش قرار دارند.

به گزارش تسنیم، در همین حال به سبب شدت بارش باران مدارس 80 درصد استان بوشهر تعطیل شد و پرواز تهران به بوشهر دیشب و امروز به سبب شرایط نامساعد جوی و عدم امکان فرود هواپیما در بوشهر در فرودگاه‌های اصفهان و شیراز مسافران خود پیاده کردند.

انتهای پیام/190/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 900446